Cep Telefonu Kullanımı ve Zararları Nelerdir?

+3 oy
148 gösterim
26 Nisan 2017 Hastalıklar kategorisinde admin (7,270 puan) sordu

Cep Telefonu Kullanımı veMobil Telefon Kullanımının İnsana Verdiği Zararlar Üzerine;   

Radyasyon yayan bu elektronik  cihazı kafanızın yanında tutmanın potansiyel bir sağlık riski oluşturduğuna inanmayı reddeden hırslı bir cep telefonu kullanıcısıysanız, lütfen bu yazıyı dikkatli okuyunuz ...
İtalya Yüksek Mahkemesi, bir adamın beyin tümörünün uzun süreli  cep telefonu kullanımıyla bağlantılı olduğuna karar verdi.
 Innocente Marcolini ,  müşterileri ile 12 yıl boyunca günde beş ila altı saat boyunca cep telefonu konuşması gerçekleştirdi .

Uzun süreli  Cep Telefonu Kullanımı Tümöre Neden Oldu.

Bu süreç ,  trigeminal sinirinde, telefonun başıyla temas ettiği yere çok yakın bir yerde bir tümör oluşmasına neden oldu.
Tümör ameliyat gerektirdi ve adamın yüzünü kısmen felç etti. İtalyan İşçi Tazminatı Otoritesi'nden (INAIL) yararlanmayı denedi  fakat  çalışma alışkanlıklarının tümörün oluştuğuna dair hiçbir kanıt bulunmadığına kanaat getirildi. Ardından Innocente Marcolini ,  davayı mahkemeye taşıdı ve sonunda  mahkeme Mobil ve kablosuz telefonların kullanımı ile  tümör arasında  bir bağlantı olduğuna karar verdi . 

Sadece 50 Dakika Cep Telefonu Kullanımı Beynimizde Nelere Yol Açar?

    Her gün saatlerce cep telefonu kullanmasanız bile, National Institutes of Health'in önde gelen beyin görüntüleme araştırmacısı Nora D. Volkow'un araştırmasında, yalnızca 50 dakika boyunca cep telefonuna maruz kaldıktan sonra, yayılan radyasyon beyninde Hücrenin hareletliliğini arttırdığı görüldü .Ve daha da önemlisi bu artan beyin aktivitesinin kesin sağlık etkileri henüz bilinmiyor.
    Radyasyon yayan cihazlar için güvenlik talimatları, SAR değeri olarak bilinen Özgül Soğurma Oranı'na dayanır. SAR değeri, cep telefonunun yaydığı enerjinin ve dokuların ısıtılması potansiyelinin bir ölçüsüdür - ancak SAR, sadece cep telefon kullanımının termal etkisini gösteren bir göstergedir. Volkow'un araştırmasıyla birlikte, kronik cep telefonuna maruz kalmanın termal olmayan etkilerinin biyolojik olarak zarar verdiği olasılığının daha fazla olduğu ortaya çıktı .

Cep telefonlarından ve diğer kablosuz aygıtlardan maruz kaldığınız elektromanyetik radyasyonu en aza indirmeye yardımcı olarak aşağıdaki tavsiyeleri dikkate alabilirsiniz:

 Çocukların  Cep Telefonu Kullanmalarından Her Zaman Kaçınılmalıdır: Çocukların hayatını riske eden bul durumdan kaçının , çocuklar cep telefonunu veya herhangi bir tür kablosuz cihazı kullanmamalıdır.
  Cep Telefonunuzu Kullanımını Azaltın: Cep telefonunuzu daha sık kapatın. Acil durumlar veya önemli konular için kullanın . Cep telefonunuz açık olduğu müddetçe, aslında arama yapmadığınız zamanlarda radyasyon aralıklı olarak yayılır. Hamile iseniz, cep telefonunuzdan uzak durun .

 Evde ve İşyerinde Varsa Ev Telefonu Hattı Kullanın: Her geçen gün daha fazla insan cep telefonlarını özel telefon irtibatları olarak kullanmaya başlamış olsa da, bu tehlikeli bir eğilimdir fakat siz bu çılgınlığın dışında kalmayı seçebilirsiniz.

 Diğer Kablosuz Cihazların Kullanımını Azaltma : Bu cihazların kullanımını azaltmak akıllıca olacaktır. Tıpkı cep telefonlarında olduğu gibi, bunları şu ana kadar yaptığınız gibi  sık ​​kullanmanız gerekip gerekmediğini kendinize sormanız önemlidir. Ve en önemlisi, yatak odasında uyku kalitesini etkileyecek herhangi bir elektronik veya kablosuz cihaz bulundurmayı düşünmeyin bile ve kablosuz bir yönlendirici varsa geceleri kapalı olduğundan emin olun.

İlla bir cep telefonu kullanmanız gerekiyorsa , 900 MHz'de çalışan daha eski bir telefonu kullanın. Aramalar sırasında daha güvenli değildir, ancak çağrı yapılmadığında en azından birçoğu sürekli yayın yapmazlar.
Bir diğer önemli konu da ,  baz istasyon yerleşimi konusunda çok dikkatli olmalısnız ,  çünkü konuşma yapmadığınızda bile 7/24 sinyal ilettiği için daha büyük sorunlara  neden olur.

Telefonunuzu Üzerinizde   Taşıma Alışkanlığından Vazgeçin Artık; Bu yalnızca potansiyel radyasyona maruz kalm riskinizı arttırır . En ideali cep telefonunuzu  çantanızda taşımak .  

Bir Cep Telefonunun Diğer Cep Telefonlarından Daha Güvenli Olduğunu Kabul Etmeyin: "Güvenli" bir cep telefonu diye bir şey yoktur. SAR derecelendirmeleri söz konusu olduğunda, gerçek potansiyel biyolojik tehlikenin ölçülmesindedir.  

Cep Telefonunuzu Açık olduğunda  Vücudunuzdan Uzak tutun: Radyasyona maruz kalma açısından en tehlikeli yer, telefon  antenin yaklaşık altı inç mesafesindedir. 

Sinyali kulağınıza iletmek için kullanılan telin arama ekranında olduğundan emin olun.

   

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

×

Sitemizi Facebook da Beğenin

Show your Support. Become a FAN!

Hoş geldiniz, Şifalı Bitkiler Rehberi sizlere; Şifalı bitkiler ile ilgi sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemizde yer alan yazı, yorum, fotoğraf, grafik veya diğer içerikler kesinlikle herhangi bir hastalık veya kişi için teşhis, tedavi, tanı ya da tıbbi bir öneri niteliği taşımamaktadır. Sitemizden alacağınız tüm bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızı ilgilendiren herhangi bir durumda, derhal yetkili uzman bir doktor veya sağlık kuruluşu ile irtibata geçmelisiniz.

...