Dünyanın en büyük bağımlılığı şeker kullanımı alışkanlığımı?

+8 oy
279 gösterim
2 Mayıs 2017 Hastalıklar kategorisinde admin (7,270 puan) sordu
2 Mayıs 2017 admin düzenledi

Dünyanın en büyük bağımlılığı şeker kullanımı alışkanlığımı?

Öncelikle, şekerin, tamamen zararlı olmadığını söyleyerek yazımıza başlayalım . Şeker ,  meyve ve süt   dahil olmak üzere bir çok  gıdada doğal olarak bulunur . Tabi bu şu anlama gelmezi , şekerin fazla tüketimi asla onaylanabilecek bir durum değildir. 
Esasen ,   şekerden ayrılmaya karar verdiğinizde, hayatınızda , çok sayıda olumlu şey fark edeceksiniz.

Şeker dünyanın en büyük bağılılığıdır . Farkında olmadan ve hatta hiç ihtiyacınız olmadığı halde vücudunuz beslenme kültürü ile alakalı olsa gerek  buna alıştırılmıştır .

İnsanların pek çoğu,  şekerli muameleleri , tatlandırıcıyı ,zengin miktarda şeker içeren gıdaları tüketme alışkanlığı kazanmış olsabilar bile ,şekerin beslenmemizde bu kadar yer almasına  kesinlikle gerek yok.
Eğer doğal şekerden başka herhangi bir şeyi yemeyi bırakırsanız, vücudunuzda  olumlu gelişmelerin olacağını fark edeceksiniz.

Enerjinizi arttıracaktır

İronik bir şekilde, çoğumuz, yorgun olduğumuzda, enerji içeceği ve kafeinli içecekler de dahil olmak üzere şekerle doldurulmuş besinleri tüketmeye çalışırız . Ancak şeker olmadan,  daha yüksek bir enerji seviyesine sahip olacağımız gerçeğinin farkında değiliz .
Başka bir deyişle, şeker, vücudumuzun enerji depolarını  maksimum seviyelerde tutma kabiliyetini engelliyor.

Şeker alışkanlığı , size şeker kullanmanız gerektiğinizi söylüyor . Fakat gerçek böyle değil tabi . Örneğin , şeker kullanımını azaltıp , bu bağımlılıktan kurtulduğunuzda , diyelim , bir bardak çaya 2 küp şeker atarak içiyordunuz , şeker kullanımından vazgeçip , vücudunuz doğal tepkiler vermeye başladığında , artık bu şekerli çay size zehir gibi gelecektir . Ve içemeyeceksiniz..

Şeker kullanımını azalttığınızda ,

  • Bağırsaklarınız daha etkili çalışmaya başlayacaktır
  • Cildiniz daha sağlıklı görünecektir

Size önemli bir tavsiye...!

Şeker kullanımını azaltmaya , sabah kahvaltısında  , artık çaya şeker atmayarak başlayabilirsiniz .

   

3 Cevap

+2 oy
4 Mayıs 2017 Medical (1,820 puan) cevapladı
Özellikle 30 undan sonra şekeri azaltıp yarı yarıya düşürmek lazım, sağlıga etkisini hemen hissediyorsunuz…
+1 oy
4 Mayıs 2017 zelihadurgun (250 puan) cevapladı
herşeyin başı şu şeker....:(
0 oy
10 Haziran 2017 Mimar (370 puan) cevapladı
Katılmamak mümkünmü: (
×

Sitemizi Facebook da Beğenin

Show your Support. Become a FAN!

Hoş geldiniz, Şifalı Bitkiler Rehberi sizlere; Şifalı bitkiler ile ilgi sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemizde yer alan yazı, yorum, fotoğraf, grafik veya diğer içerikler kesinlikle herhangi bir hastalık veya kişi için teşhis, tedavi, tanı ya da tıbbi bir öneri niteliği taşımamaktadır. Sitemizden alacağınız tüm bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızı ilgilendiren herhangi bir durumda, derhal yetkili uzman bir doktor veya sağlık kuruluşu ile irtibata geçmelisiniz.

İlgili sorular

...